Blog - zajímavé články z oblasti logistiky

Stránky:   8 9 10 11 12 13 14 15  

Přeprava nadrozměrného nákladu z ČR do Hamburku

Přidáno: 24. 3. 2017

Spediční firma Easy Logistics úspěšně zrealizovala přepravu nadrozměrného nákladu z České republiky do Hamburku. Jednalo se o dvě dodávky těles turbín.

Pokračování článku

Doprava nadrozměrné zásilky z ČR do Hamburku

Přidáno: 10. 3. 2017

Úspěšně jsme zvládli přepravit nadrozměrnou zásilku z České republiky do Hamburku.

Pokračování článku

Přeprava nadrozměrné zásilky z Nizozemska do ČR

Přidáno: 9. 3. 2017

Úspěšně jsme zvládli přepravu nadrozměrného nákladu z Nizozemska do České republiky.

Pokračování článku

Výběr mýta se v únoru zvýšil o 11 procent

Přidáno: 25. 4. 2013

Výběr elektronického mýtného se v noru zvýšil meziročně o 11 procent na 694 milionů Kč. Napomohl tomu přestupný rok, naopak negativně výnosy ovlivnil mráz. Bez 29. únorového dne by byl nárůst jen šestiprocentní. V porovnání s lednem byl výběr vyšší o čtyři miliony Kč. Vyplývá to z údajů projektu MYTO CZ.

Pokračování článku

Návěs Speed Curtain lze otevřít za necelých 35 sekund

Přidáno: 21. 4. 2013

Německý výrobce návěsů a přívěsů Schmitz Cargobull představil na konci února model návěsu S.CS v provedení Speed Curtain, které se vyznačuje extrémně krátkou dobu svinutí a rozvinutí boční plachty.

Pokračování článku

Dohled nad STK se má zpřísnit

Přidáno: 17. 4. 2013

Ministerstvo dopravy chystá zpřísnění dohledu nad stanicemi technické kontroly. Na plánované monitorování STK kamerami však nemá peníze.

Pokračování článku

Rakousko, Finsko a Polsko stále neupravily doby řízení

Přidáno: 14. 4. 2013

Evropská komise v únoru podala k Evropskému soudnímu dvoru žalobu na Rakousko, Finsko a Polsko za to, že do svých národních právních řádů v souladu se směrnicí 2002/15 neimplementovaly pravidla upravující pracovní dobu osob, které vykonávají mobilní činnosti v silniční dopravě.

Pokračování článku

Ani na jaře nelze podcenit odstraňování sněhu a ledu z vozidel

Přidáno: 11. 4. 2013

I v prvních jarních měsících může provoz na silnicích zkomplikovat námraza a sníh. Vzhledem k tomu, že neustále platí povinnost před jízdou zkontrolovat stav vozidla a zajistit, aby během jízdy nedošlo k ohrožení žádného účastníka silničního provozu, musejí řidiči kamionů v případě potřeby i na jaře odstraňovat led a sníh z vozidel.

Pokračování článku

Mýtné v Itálii v průměru o 2,9% vyšší

Přidáno: 9. 4. 2013

V Itálii se od začátku roku zvýšily sazby dálničního mýta. Nové mýtné stát vypočítal na základě provozu na konkrétní dálnici v loňském roce a u jednotlivých úseků dálnic se liší. V Itálii platí mýtné všechna vozidla, která dálnici využívají. Nejvyšší nárůst sazeb vykázali dálnice v benátském regionu…

Pokračování článku

Stát stále nemá pozemky pro D11

Přidáno: 5. 4. 2013

Ministerstvo dopravy stále nemá všechny potřebné pozemky pro dostavbu chybějícího úseku dálnice D11 do Hradce Králové. Úřad přitom počítá se zahájením stavebních prací na zhruba 2,5 kilometrovém úseku už letos na jaře. Pokud se ministerstvo s majitelkou malého, zhruba 120 arového pozemku nedohodne n…

Pokračování článku

Stránky:   8 9 10 11 12 13 14 15  

Poptávkový formulář

Poptejte přepravu zboží nebo si sjednejte osobní schůzku.
*

*

*

*

*

Položky označené * musí být vyplněny